Szanowni Państwo,
W TROSCE O ZDROWIE PAŃSTWA ORAZ NASZYCH PRACOWNIKÓW
w związku z zagrożeniem epidemiologicznym oraz stosując się do zaleceń Głównego Inspektora Sanitarnego dot. przeciwdziałania Koronawirusowi SARS-CoV-2,
interesanci w Urzędzie Miejskim w Morągu przyjmowani są po wcześniejszym umówieniu telefonicznym - tel. 89 757 22 31

Na terenie Gminy Morąg znajduje się wiele pomników przyrody, m.in. głaz granitowy (Lubin), szpaler dębów oraz park poddworski (Markowo), park poddworski (Wenecja), dąb oraz lipa (droga Słonecznik - Wenecja), dąb (Strużyna).

Miejską atrakcją jest także Jezioro Skiertąg o powierzchni 0,75 km2. Skiertąg przylega od północnego wschodu do Morąga. Do jeziora Skiertąg wpływa i wypływa rzeczka Drela, która bieg swój kończy w Jeziorze Ruda Woda. Zarówno od strony drogi wyjazdowej w kierunku Miłakowa, jak również od strony ulicy Przemysłowej w Morągu brzegi jeziora stopniowo zagospodarowywane są rekreacyjnie. Przy stadionie sportowym w Morągu znajduje się zabytkowy park leśny, a tzw."Rozlewisko Morąskie" uznane zostało za użytek ekologiczny ze względu na występowanie w jego otoczeniu około 150 gatunków ptaków, w tym kilku unikatowych w skali europejskiej (kania rdzawa, kania czarna, orlik krzykliwy, trzmielojad, błotniak zbożowy, orzeł bielik, krogulec i kobuz). Należy dodać, że na jeziorem Morąg (na granicy z gminą Łukta) na Wyspie Lipowej znajduje się rezerwat kormoranów i czapli siwych, a na granicy z gminą Miłakowo rezerwat "Ostoja bobrów na rzece Pasłęce", gdzie oprócz bobrów występują także wydry, norki amerykańskie, zimorodki, pstrągi i lipienie.