„My-guide” jest mobilną aplikacją, dzięki której za pośrednictwem telefonu lub tabletu będziemy mieli dostęp do aktualnych informacji o atrakcjach i wydarzeniach na Warmii i Mazurach. Wszystkie niezbędne informacje turystyczne o Morągu, a także 22 innych miejscowościach Warmii i Mazur turyści odwiedzający nasz region znajdą w swoim telefonie. Wszystko, dzięki aplikacji mobilnej my-guide. My-guide to wirtualny niezbędnik turystyczny. Aplikacja ma ułatwić turystom poznać uroki 23 miejscowości z Warmii i Mazur oraz być na bieżąco z ciekawymi wydarzeniami kulturalnymi. My-guide jest jednym z najbardziej rozbudowanych i funkcjonalnych systemów na rynku, przystosowanym do indywidualnego zwiedzania. Jako jedna z nielicznych aplikacji, my guide został dostosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych. Treści aplikacji można odczytać, obejrzeć oraz odsłuchać. Aplikację można również pobrać w wersjach obcojęzycznych – po angielsku, niemiecku i rosyjsku.  Dzięki temu my-guide to wspaniałe narzędzie dostępne dla każdego turysty, który zdecyduje się odwiedzić Warmię i Mazury. Ponadto, użytkownik my-guide możne skomentować istniejące atrakcje czy wydarzenia, a także zarejestrować na mapie własne, ciekawe miejsca. Zawsze możemy odczytać swoją lokalizację i otrzymać informacje o miejscowościach, atrakcjach, wydarzeniach, szlakach znajdujących się w pobliżu – w ustalonej przez nas odległości. Aplikacja powstała w ramach projektu „Modernizacja i rozbudowa regionalnego systemu informacji turystycznej” RPO Warmia i Mazury na lata 2007-2003.

 

Aplikacja jest dostępna pod adresem: http://my-guide.warmia.mazury.pl/Miejscowosc/m,2597/Morag

 

plakat myguide


 

WIRTUALNY SPACER PO „KRAINIE DRWĘCY I PASŁĘKI”

 

 

 

spacer1

 

 

Związek Stowarzyszeń ”Kraina Drwęcy i Pasłęki” w okresie od października 2013 r. do grudnia 2014 r. realizował projekt współpracy „Na Spacer Przez Atrakcyjne Ciekawe Ekscytujące Regiony”.
Do swojego przedsięwzięcia zaprosił jeszcze dwóch partnerów z województwa warmińsko-mazurskiego - Fundację Lokalna Grupa Działania Partnerstwo dla Warmii i Lokalną Grupą Działania Wysoczyzna Elbląska. W tym celu zostały pozyskane środki w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013 i została podpisana umowa z Samorządem Województwa Warmińsko-Mazurskiego na kwotę 292 608 zł. Celem operacji była promocja obszaru i wzrost zainteresowania atrakcjami turystycznymi znajdującymi się na terenie trzech partnerskich Lokalnych Grup Działania. Ogromne bogactwo historyczne i przyrodnicze naszych terenów może stanowić atrakcję turystyczną nie tylko dla mieszkańców, ale również dla gości z dalszych zakątków kraju, a nawet świata. 

W ramach projektu zostały wykonane Wirtualne Spacery po terenie 16 gmin z terenu województwa warmińsko-mazurskiego, w tym m.in gminy Morąg. Spacery wirtualne sprawdzają się doskonale jako forma prezentacji obiektów zamkniętych i terenów otwartych. Ich głównym zadaniem jest prezentacja danego miejsca z punktu widzenia obserwatora. Obracając panoramę można symulować obracanie się wokół własnej osi.

Spacery można obejrzeć na stronie www.naspacer.eu a także na dziewięciu kioskach multimedialnych rozmieszczonych m.in. w Morągu w Domu Kultury i w Ratuszu – w siedzibie Lokalnej Organizacji Turystycznej. W spacerach zostały przedstawiane najciekawsze miejsca z lotu ptaka
a także z ziemi. Na wirtualnym SPACERZE oprócz wspaniałych krajobrazów, znalazły się też obiekty architektury sakralnej i ogromna liczba pomników przyrody.

Wszystkie zabytki i atrakcje zostały opisane i przetłumaczone w trzech językach: rosyjski, niemiecki i angielski. Poruszając kursorem za pomocą myszki można odbyć ciekawą podróż i obejrzeć zabytki nie tylko z zewnątrz, ale także w wewnątrz. Dodatkowo żeby sprawdzić swoją wiedzę można zagrać w grę edukacyjną i uzyskać certyfikat turysty. W ramach projektu zostały wydane przepiękne albumy i mapy turystyczne z atrakcjami i zabytkami terenu partnerów projektu.

Po obejrzeniu wirtualnego spaceru pozostaje już tylko zaplanowanie wycieczki czy nawet urlopu i zwiedzenie przepięknych zakątków „Krainy Drwęcy i Pasłęki”.

 

Wirtualny spacer po „Krainie Drwęcy i Pasłęki” można odbyć, wchodząc na stronę: www.naspacer.eu